İlan Yayınlama Ölçütlerimiz

KirayaOrtak.com olarak herzaman birinci önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği. Bu sebeple gönderdiğiniz ilanlarınızı bir dizi süzgeçten geçirerek yayınlıyoruz.

İnternet dünyasının sanal bir mecra olması, sosyal mühendislik çalışmalarına açık olması, diğer uçtaki kişinin amaç ve isteklerinin yazdığı yazılarla ne kadar örtüştüğünün bilinememesi ve gerçek hayattakinden daha kapalı bir ortam olması gibi durumlar kötü niyetli kişilerin isteklerine ulaşmasını kolaylaştırmakta.

Bu konuda herhangi birinin zarar görmesi yanında tıklanma oranlarımızın hiç bir öneminin olmadığını düşünüyoruz. Örneğin gerçeğine çok yakın benzerlikte ambalajlanmış fakat sahte ürünler pek çok üretici ve tüketici için hak kaybı. Ayrıca telif konusu olmasa bile kanunlarca yasaklanmış ürünler de tüketiciler için zarar sebebi.

Bunun yanında asıl ana iştigal konumuz olan ev arkadaşlığı ilanları için de çok boyutlu ve bir o kadar da hassas konular var. Mesela tarafımıza kadın kullanıcılarımızdan gelen ev arkadaşlığı ilan taleplerinde çoğunlukla "erkekler aramasın" ve türevi uyarılar sıklıkla karşılaşılmaktadır. Ayrıca tarafımıza iletişim sayfamız yoluyla gelen şikayetlerde de dolandırıcılık ve karşı cins tarafından rahatsız edilme konuları da sık karşılaştığımız durumlardan.

Bu sebeplerle sitemizde flört ve/veya başka talepler de dahil karşı cinsleri hedef alan ilanlar yayınlanmamaktadır. Sahte hesaplarla açılan ilanlarda şikayet halinde ilgili bilgiler derhal emniyet birimleriyle paylaşılmaktadır. Eğer böyle ihtiyaçlarınız varsa bu konuda hizmet veren mecralarda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Amacı bu olmadığı halde iyi niyetle ilan veren kullanıcılarımız için üzgünüz. Zira karşımızdaki kişinin amacının ne olduğu konusunda bilgi alabileceğimiz bir teknolojiye henüz sahip değiliz.

Bu açıklamalar ışığında ilan yayınlama ölçütlerimiz kısaca şu şekilde:

  • Karşı cinsi hedef alan flört ve/veya arkadaşlık, partnerlik vb. amaçlarla açılan ilanlar,
  • Kamu düzenini tehdit eden, hakaret ve küfür içeren ilanlar,
  • Kullanıcılarımızın güvenliğini tehdit ettiğini düşündüğümüz ilanlar,
  • Ürünün yetkili satıcısı olmadan yada yetkili satıcıdan alındığını gösterir faturası olmayan satış ilanları,
  • Kanunlarca satışı yasaklanmış emtiaların satış ilanları,

sitemizde yayınlanmaz.

Bu sebeplerle ilanınız yayınlanmazsa ve üyeliğinizi sonlandırmak isterseniz bunu istediğiniz zaman güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Masum insanların zarar görmediği bir dünyada yaşamak adına uyguladığımız bu politikamızın işe yarayacağını umut ediyoruz.

Kalbimizde, kamuoyu tarafından bilinen yada bilinmeyen insanların, Münevver Karabulut'un, Özgecan Aslan'ın, Fatma Kayıkçı'nın ve daha nicelerinin acılarını taze hissediyor ve üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Saygılarımızla,
2017 – KirayaOrtak.com